1. TR /
  2. EN

HAKKIMIZDA

Aker 1980 yılında Ev tipi ve Endüstriyel Mutfak gereçleri faaliyetine başlamış, ilerleyen dönemlerde sektöründe üretici kimliği ile lider kuruluşlardan biri olmayı başarmıştır.

Bugün İstanbul Beylikdüzü’ nde 15.000 m2 kapalı alanda,yıllık minimum 1500 ton paslanmaz mutfak gereçleri, seramik kaplama tencere, elektrikli ev aletleri ve düdüklü tencere üretimi yapan AKER, bünyesinde 200’ ün üzerinde istihdam sağlayan bir endüstri kuruluşudur.

AKER, deneyimli Ar-ge kadrosuyla gerçekleştirdiği yüksek kaliteli, dayanıklı ve estetik ürünleriyle iç ve dış pazarların değişken beklentilerine cevap veren ve pazardaki trendleri belirleyen markalar arasında yer almayı başarmıştır.

Öncelikli hedefi insan sağlığı ve kalitenin sürekliliği olan AKER grup şirketleri dünyada ve ülkemizde kabul gören kalite standartlarında üretim yapmayı prensip haline getirmiştir. AKER, CE, TSE, TSEK gibi kalite ve sistem belgeleri  ile sektöründe öncü bir marka ve kuruluştur.

Hızla değişen global talepler karşısında da tepkisiz kalmayan AKER 2015 yılında ihracatını arttırmak adına yeni projeler geliştirerek, ürünlerini başta Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika olmak üzere dünya pazarlarına tanıtmıştır.

MİSYON

Yaratıcı yönümüzün verdiği güç ile sektörde öncü firmalardan biri olarak, tüketicimize uzun yıllar mutfaklarında zevkle kullanabilecekleri kaliteli ürünler geliştirmektir.

VİZYON

Aker olarak vizyonumuz dünya pazarında kalitesiyle trend belirleyen ürünlerin, nihai tüketicinin ilk tercihi olacak kalite standartlarıyla sürekliliğini sağlayabilmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Rekabetin çok güçlü olduğu, yerel ve uluslararası pazarda hızla değişen tüketici talep ve davranışlarını gözlemleyerek, doğru zamanda doğru ürünü ,  en yüksek kaliteyle, en ulaşılabilir fiyatlarla sunabilmektir. Bu sebeple AKER yaratıcı yönüyle ve aruzsuyla pazara yön veren ürünler geliştirmeye devam edecektir.